Pomôžte trikrát, vyzýva Zvierací ombudsman

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ombu zapisniky.jpg
Foto: Zvierací ombudsman

Zvierací ombudsman v spolupráci s dielňou Remini vytvoril pre svojich podporovateľov zápisníky, vďaka ktorým sa dá pomôcť trikrát – tímu Zvieracieho ombudsmana, ktorý bude môcť zabezpečiť dôstojnejší život pre zvieratá, samotným zvieratám, ktoré budú mať vďaka tejto snahe lepší život a tiež lokálnemu výrobcovi.

V predvianočnom čase predstavil Zvierací ombudsman nový merch v podobe kvalitných slovenských zápisníkov. O ich prevedenie sa postarala dielňa Remini, v ktorej až 70% práce tvorí ručná výroba. Materiály, z ktorých sú zápisníky vyrobené, pochádzajú z udržateľných zdrojov.

„Záleží nám na dôstojnom živote zvierat, na budúcnosti našej planéty a zároveň chceme podporiť lokálnych a poctivých výrobcov, ktorí to v týchto časoch nemajú ľahké. Všetky tieto hodnoty sme sa rozhodli spojiť v našom novom merchi,“ vysvetľuje zvieracia ombudsmanka Zuzana Stanová.

„My sa v Remini snažíme viesť ľudí k tomu, aby trochu viac premýšľali, zapisovali a plánovali a mali tak pokojnejší život. Pokoj majú šíriť aj zvieracie ilustrácie, ktoré vytvorila ilustrátorka Dominika Valentovičová,“ hovorí Karol Prudil, zakladateľ Remini.

Nie je to prvýkrát, čo sa Zvierací ombudsman pri tvorbe merchu spojil s lokálnym výrobcom. Už v minulosti predstavil tričká a kryty na telefón Zvierací ombudsman a Koláčová, ktoré dizajnovala Kristína Tormová.

„Máme veľkú radosť, keď vidíme, koľko ľudí chodí po uliciach v našich tričkách a nosí naše kryty na telefón. Je to pre nás dôkaz, že ľuďom nie je osud zvierat ľahostajný a rovnako ako nám im záleží na zmierňovaní tyranských skutkov na Slovensku,“ dodáva Zuzana Stanová.

Finančnú podporu, ktorú podporovatelia Zvieraciemu ombudsmanovi za zápisníky darujú, využije iniciatíva na realizáciu aktivít podporujúcich ochranu zvierat. Za dar z jedného zápisníka dokáže Zvierací ombudsman prevádzkovať linku bezplatnej právnej poradne na jeden týždeň, za dar z dvoch zápisníkov dokáže nájsť nový láskavý domov pre jedného psíka v rámci podujatia Nájdite sa a štyri zápisníky, o ktoré budú mať podporovatelia záujem, zabezpečia účasť Zvieracieho ombudsmana na jednom súdnom pojednávaní.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať