Polícia v Detve preveruje informáciu o útoku na dočasné útočisko, Ukrajinci sa zľakli neznámeho vozidla

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dočasné útočisko, polícia

Polícia preveruje informáciu o útoku na dočasné útočisko, v ktorom našli strechu nad hlavou ženy a deti z Ukrajiny. K udalosti pri chate v obci Klokoč (okres Detva) bola v pondelok v nočných hodinách privolaná hliadka polície z Detvy. Vystrašené ženy kontaktovali v nočných hodinách starostu obce, ktorý následne privolal políciu. Na sociálnej sieti o tom informovala banskobystrická krajská polícia.

Policajti hľadali podozrivé vozidlo

Pred chatou v obci Klokoč podľa polície zastavilo vozidlo s neznámymi osobami, ktoré na ženy niečo vykrikovali. Ženy slovám celkom nerozumeli a zľakli sa. Po príchode polície na miesto sa pri chate už vozidlo nenachádzalo.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Hliadka prepátrala okolie, no žiadne podozrivé vozidlo nespozorovala. Okolie chaty bolo počas pondelkovej noci naďalej monitorované a polícia v tom bude pokračovať priebežne naďalej.

Vypočuli Ukrajinky

„Polícia v Detve tento prípad rieši ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Jeho objasňovanie stále prebieha. Vypočuté boli aj ukrajinské ženy. Potvrdili, že v pondelok v noci prišli pred chatu dve osoby a uviedli aj ďalšie informácie, ktoré však pre prebiehajúce objasňovanie nebudeme nateraz zverejňovať,“ uviedla polícia.

Polícia naďalej na objasnení celej udalosti intenzívne pracuje. „Touto cestou prosíme aj občanov o pomoc a spoluprácu, ak majú informácie, ktoré by mohli pomôcť k objasneniu tejto udalosti. Oznámiť ich môžu na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru alebo na známom telefónnom čísle 158,“ dodala polícia.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR