Polícia už vyšetruje prípad dvoch utýraných psov z rómskej osady na východe Slovenska

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto cskp_huncovce.jpg
Foto: Československý kastračný program

Kežmarskí policajti už vyšetrujú prípad mimoriadne krutého a surového utýrania dvoch psov v osade v obci Huncovce. Zvierací ombudsman spolu s Československým kastračným programom (ČSKP) v stredu informovali, že riešia prípad dvoch utýraných psov v obci Huncovce v okrese Kežmarok.

Vlčiakov brutálne utýrali

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa projektu Zvierací ombudsman Natália Babicová. ČSKP našiel v pondelok 18. mája v rómskej osade v Huncovciach dvoch nemeckých ovčiakov utýraných obzvlášť brutálnym spôsobom. Oba psy vážnym zraneniam podľahli.

Zvierací ombudsman preto podal vo veci trestné oznámenie. Odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia PZ okamžite kontaktoval predstaviteľov ČSKP v záujme bezodkladného zistenia skutkového stavu. Ako dnes informovala polícia na sociálnej sieti, policajti začali trestné stíhanie pre týranie zvierat.

Trpeli ukrutnými bolesťami

Dobrovoľníci z Československého kastračného programu (ČSKP) začiatkom týždňa pri návšteve osady objavili psa s veľkou otvorenou sečnou ranou na chrbte.

Pes trpel ukrutnými bolesťami a nevedel sa postaviť. O pár metrov ďalej našli ďalšieho psa s veľkou reznou ranou na bruchu. Podľa svedkov psovi chceli odrezať penis.

Prvý pes uhynul počas veterinárnej operácie, druhého musel veterinár utratiť, pretože mal veľmi vážne poranenia močového ústrojenstva a obrovské bolesti.

“Týmto by sme zároveň chceli vyzvať všetkých občanov, ktorí sú svedkami týrania zvierat, majú informácie o týraní zvierat alebo majú podozrenie z týrania zvierat, aby podali trestné oznámenie a toto protiprávne konanie bezodkladne oznámili,” dodala polícia.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Natália Babicová
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR