Polícia po deviatich rokoch objasnila vraždu v Martine, pomohli výpovede svedkov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Policajné auto
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Polícii sa podarilo objasniť vraždu Renáty Brezniakovej, ktorá sa stala 29. mája 2013 v Martine na pravom brehu rieky Turiec. Ako Policajný zbor SR informoval na sociálnej sieti, vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v tejto veci obvinil osobu P. Š. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Polícia pripomína, že podľa výsledkov súdnej pitvy bolo bezprostrednou príčinou smrti ženy udusenie v dôsledku zaškrtenia. „Páchateľ ju mal uškrtiť utiahnutím škrtidla okolo krku. Ide teda o úmyselné konanie,“ uviedla polícia. Zároveň skonštatovala, že hoci sa skutok stal pred deviatimi rokmi, dostatok dôkazov na obvinenie konkrétnej osoby sa podarilo získať až v priebehu tohto a minulého roku. „Pomohli tomu výpovede svedkov, na podklade ktorých bolo možné odhaliť obvineného,“ vysvetlili policajti.

Vyšetrovatelia a operatívci zadržali podozrivého v spolupráci s banskobystrickým pohotovostným policajným útvarom. „Sudca pre prípravné konanie okresného súdu v Žiline vzal obvineného do väzby. Dôvodom bola obava, že ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu,“ dodala polícia.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra