Policajný prezident Kovařík vyzval prokuratúru, aby prešetrila únik uznesenia o jeho obvinení

KOVAØÍK: Reagoval na medializované informácie
Prezident Policajného zboru (PZ) Peter Kovařík. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Prezident Policajného zboru Peter Kovařík vyzval príslušné orgány prokuratúry, aby dali z úradnej povinnosti pokyn za začatie trestného stíhania vo veci pre trestný čin neoprávneného nakladania s osobnými údajmi a zneužitia právomoci verejného činiteľaUviedol to vo svojom stanovisku, ktoré poskytol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Ide o reakciu na únik skenu originálneho uznesenia o vznesení obvinenia zo štvrtka 26. augusta 2021 s vlastnoručným podpisom prokurátora, ktorý ho vydal. Tiež podľa neho lživé a ničím nepreukázané je aj spájanie jeho osoby s tvrdením prokurátora Juraja Chyla z Krajskej prokuratúry v Bratislave v uznesení, o ktorom informoval Denník N v sobotu 28. augusta, že jeho cieľ bol vyzradiť informácie nepovolaným osobám.

Peter Kovařík zdôraznil, že z jeho strany nedošlo k odovzdaniu, respektíve kopírovaniu tohto uznesenia pre iné osoby a nezverejnil ho. „Keďže chcem, aby trestné konanie prebiehalo zákonným spôsobom, z dôvodu účelového zverejnenia uznesenia o vznesení obvinenia, zverejňujem touto cestou odôvodnenie mojej sťažnosti zahlásenej priamo do zápisnice na mojom výsluchu,“ uviedol.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal SlivkaPeter Kovařík