Policajná akcia „Víkend“ potrvá až do konca mája, vodiči by si mali ustriehnuť rýchlosť aj alkohol

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Policajná kontrola, policajti,
Foto: ilustračné, www.facebook.com
  • aktualizované 4. mája 2023, 14:56

Polícia počas mája pripravila dopravno-bezpečnostnú akciu s názvom Víkend. Jej cieľom je pozitívne ovplyvňovať cestnú premávku a znižovať počet dopravných nehôd s následkami na živote a zdraví.

Piatky a víkendy

Informuje o tom v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, podľa ktorej bude každý piatok, sobotu a nedeľu v teréne viac dopravných, poriadkových a železničných policajtov.

Policajti budú kontrolovať najmä dodržiavanie rýchlosti jazdy a zákaz požívania alkoholu a iných návykových látok účastníkmi cestnej premávky. Ak však policajti odhalia aj iné porušenia zákona, budú ich riešiť tiež.

„Kontroly budú predovšetkým na miestach, kde sa konajú kultúrne a spoločenské podujatia a aj na miestach, kde podľa policajných štatistík najčastejšie dochádza k dopravným nehodám,“ vysvetlila Bárdyová.

Pod vplyvom alkoholu

V prvom štvrťroku tohto roka policajti odhalili 3 685 vodičov motorových vozidiel a cyklistov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu. Až približne polovica z nich nafúkala nad jedno promile.

Od začiatku tohto roka do konca apríla polícia eviduje 3 331 dopravných nehôd, čo je o 395 menej ako vlani, ťažko sa pri nich zranilo 201 osôb (o 30 menej ako vlani) a o život prišlo 70 osôb (o deväť menej ako v rovnakom období minulého roka).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa Bárdyová
Firmy a inštitúcie Prezídium policajného zboru SR