Podvodník Andrej prišiel s novým trikom, ale jeho obeť si vzala na stretnutie dcéru

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
kreditná karta
Foto: ilustračné, Getty Images

BRATISLAVA 10. apríla (WebNoviny.sk) – V rukách polície skončil podvodník, ktorému sa s novým trikom podarilo získať cudzie peniaze. Svojim obetiam sa predstavil ako kuriér a tvrdil im, že im prišiel vymeniť platobné karty za nové.

Podozrivé správanie nahlásili

Dva rovnaké prípady zaevidovali minulý týždeň policajti v druhom Bratislavskom okrese. Tridsaťjedenročný Bratislavčan najskôr telefonicky presvedčil ženu, že jej nesie novú platobnú kartu.

Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, dôverčivá žena mu odovzdala svoju “starú” kartu, vložila ju do elektronického zariadenia a zadala svoj PIN. Túto kartu si falošný kuriér nechal a neskôr aj použil. Spôsobil jej škodu 517 eur.

Nasledujúci deň rovnakým spôsobom kontaktoval ďalšiu ženu. Tá však na dohodnuté miesto prišla aj so svojou dcérou, ktorej sa mužovo správanie zdalo podozrivé a preto kontaktovala políciu.

Muž sa pokúsil z miesta ujsť na aute. Ako uviedol Szeiff, pri úteku si poškodil svoje vozidlo a narazil aj do zaparkovaného Renaultu.

Andreja chytili a obvinili

Bratislavčana Andreja policajti v krátkom čase vypátrali a zadržali. Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty a krádeže. V prípade dokázania viny mu hrozí trest na dva až osem rokov.

Polícia upozorňuje ľudí, aby boli opatrnejší. Žiadna z bankových inštitúcii nevymieňa platobných kariet za nové takýmto spôsobom. V prípade akýchkoľvek podozrení treba hneď kontaktovať políciu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať