Podmaníková skončila v Indianapolise štvrtá aj na 100 metrov prsia a splnila ďalší A-limit na majstrovstvá sveta

Andrea Podmaníková
Slovenská plavkyňa Andrea Podmaníková. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo

Po dvoch národných rekordoch a štvrtej priečke na 200 m prsia na pretekoch plaveckého Svetového pohára v krátkom bazéne v americkom Indianapolise skončila slovenská reprezentantka Andrea Podmaníková štvrtá aj na polovičnej vzdialenosti.

Výkonom 1:05,95 min sa stala víťazkou svojej rozplavby a vo finále z tohto času „ukrojila“ ešte sedem desatín sekundy. Výkon 1:05,25 min jej stačil na štvrtú pozíciu, od pódia ju delili štyri stotiny sekundy.

Dvadsaťštyriročná rodáčka z Topoľčian iba o dve stotiny zaostala za vlastným národným rekordom (1:05,23 min) z vlaňajška, no zaplávala ďalší A-limit na decembrové MS v austrálskom Melbourne. Splnila ho v oboch prípadoch, v rozplavbe aj vo finále.

Andrea Podmaníková vo štvrtok dvakrát prekonala vlastný národný rekord na 200 m prsia (rozplavba 2:22,22 min, finále 2:21,15 min) a splnila A-limit na svetový šampionát, v tejto disciplíne jej v aktuálnych tohtosezónnych tabuľkách patrí 3. priečka medzi Európankami.

V Indianapolise sa koná 3. kolo Svetového pohára v krátkom bazéne a okrem Podmaníkovej na podujatí štartujú zo Slovákov aj Matej Duša, Alex Kušík, Adam Rosipal, Teresa Ivanová, Sabina Kupčová a Zora Ripková. Spomenuté MS v krátkom bazéne sa v Melbourne uskutočnia od 13. do 18. decembra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea Podmaníková