Pod Weissom sa triasla stolička. V prípade nepriaznivého výsledku Slovana by som tu už možno nesedel, povedal

Vladimír Weiss st.

Slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava sa v druhom roku za sebou prebojoval do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy 2022/2023. Vo štvrtkovej odvete play-off na Tehelnom poli zdolal HŠK Zrinjski Mostar z Bosny a Hercegoviny 3:1 po penaltovom rozstrele a opäť absolvuje jeseň v pohárovej Európe.

Na „belasých“ čaká šesť duelov v skupine EKL, mená súperov sa dozvedia na piatkovom žrebe v Istanbule (14.30 h). Nasadení sú v druhom výkonnostnom koši.

Dvojgólový Ramírez

Ústrednou postavou duelu bol venezuelský útočník Eric Ramírez. V 67. otvoril skóre, keď center Lukáša Pauscheka z pravej strany usmernil do hosťujúcej bránky. Slovan si vynútil predĺženie, v jeho prvej časti však inkasoval od Igor Saviča. V závere ešte domáci zmobilizovali sily a Ramírez akrobatickou koncovkou už v nadstavenom čase predĺženia zariadil pokutové kopy.

V nich sa počas prvých piatich sérií nemýlil ani jeden exekútor. V šiestej neuspel ani jeden futbalista, v siedmej za hostí prestrelil Matija Malekinušič a na domácej strane rozpútal veľkú radosť srbský legionár Aleksandar Čavrič.

Postúpili z prakticky nemožného

„Sme radi, že sme zvládli ťažký zápas a postúpili. Začali sme trochu nervózne. Chceli sme využívať čiary a tade prečísľovať súpera, hrať za ich obranu. Z časti sa nám to darilo, ale robili sme individuálne chyby. Nabili sme súperovi do brejku a mohlo byť rozhodnuté. V prvom polčase nás brankár fantasticky podržal. Zvrátili sme zápas tak, že prakticky z nemožného sme postúpili. Niekedy sme mali navrch, inokedy sme ťahali za kratší koniec. Aj keď sme hrali tak zle, postup sme si napokon zaslúžili za emóciu, chcenie a dva krásne góly Ramíreza. V rozstrele to boli nervy a nerád hovorím o šťastí, ale niekedy ho potrebujete,“ uviedol hlavný tréner Slovana Vladimír Weiss st. na pozápasovej tlačovej konferencii.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Slovan Bratislava v pohárovej Európe uspel v penaltovom rozstrele vôbec prvýkrát. V minulosti nepochodil proti čiernohorskej Sutjeske Nikšič (2019/2020), o dva roky neskôr proti fínskemu KuPS Kuopio a pred dvoma týždňami ani v meraní síl proti gréckemu Olympiakosu Pireus.