Po explózii a požiari domu v Čechách zahynuli traja ľudia

Hasiči
Foto: ilustračné, Thinkstock

PRAHA 24. decembra (WebNoviny.sk) – Traja ľudia zahynuli na Štedrý deň pri výbuchu a následnom požiari v rodinnom dome v Českých Budějoviciach. Informáciu priniesol internetový server iDNES.cz s odvolaním sa na hovorkyňu juhočeských hasičov Vendulu Matějů.

Obeťami incidentu sú muž a žena v strednom veku a tiež maloletý chlapec. Príčiny ako aj ďalšie okolnosti nehody polícia momentálne vyšetruje. Lidická ulica, v ktorej sa dom nachádza, by mala ostať uzatvorená minimálne počas nasledujúcich dvoch dní.

Požiar podľa prvotných informácií vypukol v poludňajších hodinách v garáži a postupne sa rozšíril aj na rodinný dom. Na mieste zasahovali okolo 14.30 h dve jednotky profesionálnych hasičov, ktorým sa plamene podarilo dostať pod kontrolu.

Hasiči aj policajti spočiatku informovali o jednej obeti požiaru, a síce mužovi. Mŕtve telo ženy a dieťaťa našli až po úplnom uhasení plameňov a záverečnom prieskume celého objektu. Hovorca tamojšej polície Miroslav Doubek uviedol, že obete boli obyvateľmi domu, zatiaľ však nepotvrdil, že boli v príbuzenskom vzťahu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom