Petra Vlhová vypadla v obrovskom slalome už v prvom kole, Shiffrinová jej odskočila na 117 bodov

Petra Vlhova
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila 1. kolo obrovského slalomu v Lenzerheide. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 6. marca 15:22

Francúzka Tessa Worleyová sa stala víťazkou obrovského slalomu v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskom Lenzerheide. Američanka Mikaela Shiffrinová neobhájila druhú pozíciu z prvého kola a klesla na štvrté miesto. Napriek tomu získala na čele Svetového pohára náskok 117 bodov pred Petrou Vlhovou, ktorá preteky nedokončila.

Slovenka ešte v 1. kole v hornej časti trate urobila chybu na vnútornej lyži a nevošla sa do najbližšej bránky. Vlhová predtým naposledy nedokončila preteky SP 24. januára 2021. V super G v Crans Montane sa vtedy po skoku dostala mimo vyznačenej trate. V obrovskom slalome ambiciózna Slovenka v pretekoch SP nedošla predtým do cieľa na sklonku roka 2020 vo francúzskom Courcheveli.

Vlhová už ide z posledného

Pustila som sa naplno, riskovala som a chyby sa stávajú. Jasné, že ma to hnevá, ale snažím sa to brať športovo. Dala som do toho všetko, ale takto to je,“ uviedla Petra Vlhová pre RTVS a ďalej pokračovala: „Snažím sa nevešať hlavu, ale je to ťažké. Cítim, že už idem z posledného. Na druhej strane svoje ciele som si už v tejto sezóne splnila a boj o veľký glóbus je len taký bonus.“

Dvojnásobná majsterka sveta v obrovskom slalome Worleyová dosiahla sedemnáste víťazstvo v tejto disciplíne aj celkovo v pretekoch SP. Dvoje preteky pred koncom sezóny je v hodnotení obrovského slalomu na druhom mieste za Švédkou Sarou Hectorovou. Olympijská šampiónka z Pekingu Hectorová po 1. kole viedla, ale pár chybičiek v spodnej časti druhého kola ju odsunulo na tretie miesto.

Šesť pretekov do konca sezóny

Druhá skončila Talianka Federica Brignoneová. „Mám rada tento kopec, sneh bol vyhovujúci. Dobre som sa cítila, preto som mohla naplno atakovať. Som hrdá na seba, ako som to zvládla. V druhom kole bola väčšia vzdialenosť medzi bránkami a to mi vyhovovalo,“ uviedla Tessa Worleyová podľa webu laola1.at.

Do konca sezóny SP 2021/2022 zostáva ženám odjazdiť šesť pretekov. Okrem finálového týždňa v Courcheveli a Méribeli (zjazd, super G, obrovský slalom + slalom) majú zjazdové lyžiarky pred sebou aj slalom a obrovský slalom vo švédskom Aare. Do boja o veľký glóbus môže okrem Vlhovej a Shiffrinovej ešte prehovoriť aj tretia Brignoneová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alice RobinsonováLara Gutová-BehramiováMarta BassinováMikaela ShiffrinováPetra VlhováSara HectorováTessa Worleyová