Pelé žaluje Samsung za nedovolené použitie identity

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pelé
Pelé Foto: SITA/AP

CHICAGO 29. marca (WebNoviny.sk) – Brazílska futbalová legenda Pelé žaluje firmu Samsung na chicagskom federálnom súde, elektronická spoločnosť údajne bez povolenia zverejnila inzerciu s jeho identitou v denníku The New York Times.

Žalobu podal oficiálne začiatkom marca Pelého právny zástupca Fred Sperling. Samsung podľa nej použil podobizeň 75-ročného trojnásobného majstra sveta v októbrovej reklame na televízory. Predtým sa obidve strany nedohodli na spolupráci. Pelé žiada odškodné 30 miliónov amerických dolárov. Samsung zatiaľ nereagoval na žiadosť o vyjadrenie sa k situácii.

Sperling v auguste pomohol niekdajšej basketbalovej hviezde Michaelovi Jordanovi vysúdiť 8,9 milióna USD od bývalej siete supermarketov Dominick’s Finer Foods. Potravinársky reťazec v roku 2009 v magazíne Sports Illustrated zverejnil inzerciu s dvojdolárovým kupónom na steak, pričom bez basketbalistovho súhlasu použil slogan „Michael Jordan… Si najlepší z najlepších„. Reklama vyšla ako blahoželanie k jeho uvedeniu do Siene slávy.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Pelé
Firmy a inštitúcie Samsung