Päť Slovákov obvinili z obchodovania s ľuďmi

Domáce násilie
Foto: shutterstock.com

BRATISLAVA 22. júna (WebNoviny.sk) – Päť mužov z Košíc a Rimavskej Soboty obvinili z obchodovania s ľuďmi. V prvom prípade dvaja Košičania (43, 56) vylákali do Belgicka 28-ročnú ženu. Sľúbili jej výnosné zamestnanie, namiesto toho ju zatvorili v byte a pod rôznymi vyhrážkami ju prinútili, aby sa v Dánsku vydala za Inda. Za to zinkasovali minimálne 5000 eur.

Ako upozornila hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, cudzinci sobášom získavajú trvalý pobyt, čo im zároveň umožňuje aj neobmedzený vstup do celého schengenského priestoru. Je to len jeden z mnohých prípadov, ktoré polícia odhalila a okrem trestnoprávnych následkov je ďalším krokom zrušenie trvalého pobytu aj voľného pohybu v schengenskom priestore. Obvineným Košičanom hrozí trest od sedem do 12 rokov.

V druhom prípade zase traja Rimavskosoboťania (39, 52, 56) prinútili žobrať iba 19-ročnú bezdomovkyňu. Odvliekli ju do Nemecka a všetko, čo vyžobrala, im musela odovzdávať. Za tri mesiace sa táto suma vyšplhala minimálne na 3 000 eur. Trojici hrozí trest na štyri až desať rokov. Mladej žene polícia poskytla pomoc na bezpečný návrat domov a v súčasnosti je zaradená do programu podpory a ochrany obetí obchodovania s ľuďmi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR