Pápežovo San Lorenzo prvýkrát získalo Pohár osloboditeľov

San Lorenzo
Futbalisti argentínskeho San Lorenza sa prvýkrát v histórii stali víťazmi Pohára osloboditeľov. Foto: SITA/AP

BUENOS AIRES 14. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti argentínskeho San Lorenza, obľúbeného klubu pápeža Františka, sa stali prvýkrát v histórii víťazmi Pohára osloboditeľov. V stredajšej odvete juhoamerickej obdoby Ligy majstrov si poradili s paraguajským Nacionalom Asunción 1:0 vďaka premenenému pokutovému kopu Néstora Ortigozu z 36. min.

Prvý duel sa skončil pred týždňom v Paraguaji remízou 1:1. San Lorenzo získalo prvú veľkú medzinárodnú trofej vo svojej 106-ročnej histórii a bude zastupovať Južnú Ameriku na majstrovstvách sveta klubov. V roku 2002 vyhral klub s jednou z najpočetnejších fanúšikovských základní v Argentíne Copa Sudamericana, čo však nie je veľmi sledovaná súťaž.

„Toto je historický triumf, sme neuveriteľne šťastní. V zápase sme nepodali ideálny výkon, hrali sme nervózne, najmä prvý polčas nebol z našej strany dobrý,“ vyhlásil tréner Edgardo Bauza. Dvanásťnásobnému majstrovi Argentíny sa podarilo vyhrať Pohár osloboditeľov pri dvanástej účasti v súťaži. San Lorenzo prerušilo v Copa Libertadores štvorročnú hegemóniu brazílskych klubov. Posledným argentínskym víťazom boli Estudiantes v roku 2009.