Panda Tchien Tchien je pravdepodobne tehotná, mala by porodiť do 30 dní

Veľká Británia
Tehotná panda Tchien Tchien. 24. august 2017

LONDÝN 24. augusta (WebNoviny.sk) – Tchien Tchien, panda veľká (ailuropoda melanoleuca) žijúca v zoologickej záhrade v Edinburghu, je podľa zástupcov zariadenia zrejme tehotná.

Dátum pôrodu zatiaľ nie je známy, no zviera monitorujú. Tchien Tchien a samec Jang Kuang, obaja 14-roční, sú v Edinburghu od roku 2011. Priviezli ich z Číny. Ide pritom o jediných dvoch zástupcov svojho druhu vo Veľkej Británii.

Tchien Tchien bola vo Veľkej Británii už niekoľkokrát tehotná, no ani raz sa jej nepodarilo porodiť. V roku 2009 priviedla v Číne na svet dvojičky.

Vyjadrenie zoo prišlo po tom, ako noviny Edinburgh Evening News informovali o komunikácii medzi zástupcami zariadenia a škótskou vládou. Podľa nej pandu umelo oplodnili a môže porodiť už tento týždeň.

Iain Valentine z Royal Zoological Society of Scotland v e-maili z 25. júla uviedol, že podľa neho samica porodí do 30 dní.

Plod pandy veľkej je malý a je ho možné veľmi ťažko spozorovať. Tieto zvieratá tiež prežívajú takzvané „pseudotehotenstvo“, počas ktorého ich správanie a hormonálne zmeny pripomínajú obdobie skutočného tehotenstva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom