Španielsky futbalový veľkoklub Real Madrid uspel v právnom spore so združením obyvateľov, ktoré si sťažovalo na „znečistenie hlukom“ spôsobené koncertmi na Štadióne Santiaga Bernabéua. Súd v januári konštatoval, že všetky koncerty vrátane vystúpenia americkej superstar Taylor Swift prekročili povolené limity hluku a naznačil, že tieto rušenia by mohli predstavovať trestný čin.

Real Madrid má problémy s organizovaním koncertov na Štadióne Santiaga Bernabéua, profituje z toho konkurenčné Atlético
Tieto konania sa týkali spoločnosti Real Madrid Estádio, prevádzkovateľa ikonického štadióna, ktorý bol znovuotvorený v roku 2023 po prestavbe, ako aj správcu Josého Ángela Sáncheza, pravú ruku šéfa futbalového klubu Florentina Péreza.
Real Madrid vo svojom vyhlásení uviedol, že súd „jasne a rozhodne uznal, že ani José Ángel Sánchez ani spoločnosť Real Madrid Estádio SL nenesú zodpovednosť za žiadny trestný čin v súvislosti s koncertmi na Štadióne Santiaga Bernabéua“. Klub tiež zdôraznil, že súd zrušil obvinenia voči nemu a uviedol, že zodpovednosť za dodržiavanie decibelových limitov nesú „spoločnosti organizujúce koncerty“.

Multifunkčnosť futbalových stánkov klubom pomáha. Tržby jedného z gigantov po prvý raz presiahli 1 miliardu eur
Tlačové oddelenie madridských súdov pre agentúru AFP uviedlo, že momentálne nemôže verejne komentovať vec, pretože „ešte nie všetky strany boli oboznámené s rozhodnutím“.
Rozhodnutie súdu môže byť prvým krokom k tomu, aby klub mohol v budúcnosti opäť organizovať koncerty na štadióne po vylepšení zvukovej izolácie.
Real Madrid investoval do rekonštrukcie štadióna viac než 1,5 miliardy eur a plánoval takto zvýšiť príjmy konaním významných koncertov a ďalších podujatí. Od septembra 2024 sa však mnohé plánované vystúpenia presunuli na štadión Metropolitano, na ktorom hráva konkurenčné Atlético Madrid. Ten sa nachádza mimo centra mesta.

