Košičanky boli v Schiu bez šance, prehrali deviatykrát

Basketbalistky Good Angels Košice zdolali talianske Schio
Zľava: Courteney Vandersloot z Talianska a Magdalena Zietara z Košíc v zápase Good Angels Košice (SR) - Beretta Famila Schio (Taliansko) A skupiny basketbalovej Euroligy žien. Košice, 19. február 2014. Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 28. januára (WebNoviny.sk) – Basketbalistky Good Angels Košice prehrali vo svojom dvanástom vystúpení v A-skupine Euroligy na palubovke talianskeho tímu Famila Schio 63:89 (23:47). Košičanky v zápase proti kvalitatívne oveľa lepšiemu súperovi zaostávali od samého začiatku a s bilanciou 3 víťazstvá – 9 prehier zostali na predposlednej 7. priečke v A-skupine.

Zverenkyne trénera Maroša Kováčika opäť neprospeli svojej ambícii postúpiť do vyraďovacej časti Európskeho pohára FIBA, čo znamená skončiť v A-skupine na piatej, resp. šiestej priečke. Zostávajúce dva zápasy základnej časti odohrajú Košičanky o necelý týždeň v Lille (3. 2.) a o dva týždne doma proti Šopronu (10. 2.). Ani víťazstvá v oboch týchto dueloch im nemusia zaručiť pokračovanie v basketbalovej Európe.

Košičanky nezachytili začiatok zápasu a prvýkrát skórovali až v 3. min za stavu 0:6. O minútu neskôr už bolo 2:10 a v 8. min 6:23 z pohľadu hostiek. V domácom drese bola neudržateľná najmä americká rozohrávačka Jolene Andersonová, ktorá len do polovice zápasu nastrieľala 21 bodov, z toho tri trojky.

Polčasové skóre 47:23 navrávalo, že favorit už svoj náskok len tak nepustí. Tretiu štvrtinu síce košické hráčky vyhrali o 2 body 18:16, ale to sa predčasne rozhodnutý zápas už len dohrával. Taliansky tím napokon zvíťazil o priepastných 26 bodov. Z košického družstva sa bodovo výraznejšie presadila iba Američanka Langhornová, autorka 20 bodov.

Euroliga žien, A-skupina – výsledok:
Famila Schio (Tal.) – Good Angels Košice (SR) 89:63 (25:11, 22:12, 16:18, 26:22)

Najviac bodov Schia: Andersonová 29, Yacoubouová 12, Walkerová 10

Zostava a body Košíc: Langhornová 20, Oblaková 9, Žirková 3, Jurčenková 2, Bálintová 2 (Johnsonová 13, Kupčíková 6, Hruščáková 6, Stehlíková 2, Janoščiková 0)

TH: 20/14 – 5/3, fauly: 13 – 23, trojky: 7 – 2.