Vláda plánuje medziročne zvyšovať verejné zdroje do výchovy a vzdelávania tak, aby celkový objem zvýšenia za volebné obdobie dosiahol dve miliardy eur.
Šéf odborárov Pavel Ondek pripomenul situáciu nepedagogických zamestnancov a prízvukoval, že je najvyšší čas riešiť ich nedôstojné platové ohodnotenie.