OpenJazzFest má kompletný program oboch festivalových dní

Shayna Steele

BRATISLAVA 29. júna (WBN/PR) – Letný jazzový openair festival OpenJazzFest doplnil program o ďalšie mená do svojho dvojdenného programu, ktoré sa predstavia v amfiteátri na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom na už 9. ročníku tohto už tradične obľúbeného festivalu. „Line Up máme kompletný, tak sa môžeme už len sústrediť na doladenie organizácie a skvalitnenie služieb pre návštevníkov“ hovorí Tibor Zelenay , dramaturg a riaditeľ festivalu.

Sobotný večer aj so švajčiarskou špičkou alternatívneho elektrojazzu – BRINK MAN SHIP

Vedúcou osobnosťou elektrojazzovej formácie Brink Man Ship je Švajčiar narodený v Kamerune – Jan Galega Brönnimann. Je známy ako inovatívny hráč na dychové nástroje, hlavne však na bass klarinet a soprán saxofón. Ako skladateľ a inštrumentalista spolupracoval aj s kapelami Nils Petter Molvær, Sidsel Endresen, Pierre Favre, Saadet Türköz, Eddie Floyd, Aly Keita a Kenny Werner.

Sprievodná akcia festivalu – výstava karikatúr aj s hudobným programom

Súčasťou festivalu bude aj výstava karikatúr autorov z krajín V4 pod názvom „KARIKATÚRA A JAZZ“ , ktorá je realizovaná za podpory fondu V4 – https://www.visegradfund.org/ a súčasťou výstavy budú aj hudobný hostia , v piatok 22.júla to bude „Duo Deši“ z ČR a v sobotu 23.júla maďarský jazzový gitarista „Roland Balogh“.

OpenJazzFest počas predošlých ročníkov privítal viac ako 20 tisíc návštevníkov. Už tradične je festival miestom, kde sa stretávajú všetky generácie – všetci v dobrej pohode a krásnom prírodnom prostredí pri jazere. Deviaty ročník sa uskutoční 22.- 23. Júla 2016, pričom brány festivalu so otvoria pre návštevníkov každý deň od 17:30 hodiny, vernisáž výstavy začne od 18:00 a koncertný program už tradične od 19:00 hodiny.

Informácie a vstupenky:

https://www.openjazzfest.sk/sk , www.ticketportal.sk

Facebook:

https://www.facebook.com/pages/Open-Jazz-Fest

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom