Olympioničku Procházkovú zrazilo auto, vodič nedal cyklistke prednosť (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Alena Procházková, nehoda, bicykel, polícia
Alenu Procházkovú, ktorá bola na bicykli, zrazilo v Banskej Bystrici auto. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 29. júna, 13:15

Skúsená slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Pocházková bola v stredu večer v Banskej Bystrici účastníčkou dopravnej nehody, pri ktorej utrpela zranenia a museli ju previezť do nemocnice.

Na fejsbúku o tom informovala reportérka Katarína Kováčiková z televízie JOJ, pripojila aj fotografie z miesta nehody.

Päťnásobnú olympioničku na bicykli zrazil automobil, ktorého vodič nedal cyklistke prednosť v jazde. Z fotodokumentácie je zrejmé poškodenie ochrannej prilby cyklistky. Polícia príčinu nehody vyšetruje, jej účastníci mali negatívne dychové skúšky na alkohol.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Alena Pocházková reprezentovala Slovensko na piatich ZOH, začínala v Turíne 2006 a predstavila sa aj vo Vancouveri 2010, Soči 2014, Pjongčangu 2018 a Pekingu 2022. Najlepší individuálny výsledok pod piatimi kruhmi dosiahla v roku 2010 v Kanade, keď ju v šprinte klasifikovali na 18. priečke. Na majstrovstvách sveta sa v obľúbenom šprinte dostala 4-krát do Top 10, jej maximom je 6. pozícia z Osla 2011. Vo Svetovom pohári dosiahla šesť pódiových umiestnení, jediné víťazstvo si pripísala v šprinte klasikou technikou vo Whistleri 2009. Na kolieskových lyžiach trikrát ovládla hodnotenie SP.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alena Pocházková