Obytným domom v Madride otriasol výbuch, viacero ľudí sa zranilo a dvaja sú mŕtvi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Výbuch v Madride
Foto: ilustračné, SITA/AP
  • aktualizované 6. mája 20:07

Dvaja ľudia zomreli pri výbuchu, ktorý v piatok otriasol štvorposchodovou obytnou budovou v centre Madridu, a najmenej 18 utrpelo zranenia.

Španielska záchranná služba najprv uviedla, že pátrajú po dvoch nezvestných robotníkoch, ktorí pracovali v budove. Hasiči po niekoľkohodinovom pátraní oznámili, že v troskách našli dve telá.

Videozáznam, ktorý zverejnilo mesto Madrid, ukázal zdravotníkov ošetrujúcich zranených na mieste výbuchu v luxusnej štvrti Salamanca a policajtov a hasičov, ktorí uzavreli ulice posiate sklom a troskami.

Štyroch zranených previezli do nemocnice, vrátane jedného človeka vo vážnom stave. Čaty záchranárov prečesávali budovu, aby skontrolovali poškodenie jej štruktúry a hľadali ľudí uväznených vnútri, povedal starosta José Luis Martínez Almeida vysielacej spoločnosti Telemadrid.

Na otázku, či výbuch spôsobil únik plynu, ako to naznačujú niektoré správy, starosta odpovedal, že je príliš skoro na zistenie príčiny. „Známe je to, že v budove sa vykonávali určité práce,“ dodal starosta.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe José Luis Martínez Almeida