Obvinený expolicajt z kauzy Očistec sa postaví pred súd, uzavrie dohodu o vine a treste

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Súd, kladivko
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 16. mája verejné zasadnutie s obvineným bývalým policajtom Pavlom V. Ako ešte v marci informoval Úrad špeciálnej prokuratúry, ide o obvineného bývalého príslušníka Policajného zboru, ktorý bol vylúčený na samostatné konanie z trestnej veci známej ako Očistec a rovnako bol trestne stíhaný vyšetrovateľom Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR v súvislosti s nezákonnými lustráciami. Súd by mal konkrétne schvaľovať návrh dohody o vine a treste medzi prokurátorom a obvineným.

Pavlovi V. je podľa prokuratúry kladených za vinu viacero trestných činov v rámci deviatich skutkov, konkrétne činnosť pre zločineckú skupinu a s tým spojené trestné činy prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa spolu s neoprávneným nakladaním s osobnými údajmi. Obvinený pôsobil v minulosti ako šéf finančnej spravodajskej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPolicajný zbor SRŠpecializovaný trestný súd SRÚrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SRÚrad špeciálnej prokuratúry