Obrazom: Strhujúce finále v Chicagu zvládli lepšie domáci

Chicago Blackhawks - Boston Bruins
Obranca Bostonu Zdeno Chára (vľavo) sa prizerá zákroku brankára Tuukka Raska počas prvého zápasu finálovej série NHL proti Chicagu. Foto: SITA/AP

CHICAGO 13. júna (WEBNOVINY) – Hokejisti Chicaga Blackhawks vyhrali prvý finálový zápas Stanleyho pohára nad Boston 4:3 po trojnásobnom predĺžení.

Boston v zápase viedol 2:0 a 3:1, domácim sa však podarilo manko zmazať a vynútili si predĺženie. Najdlhší súboj tohtoročného play-off napokon rozhodol v 113. minúte Andrew Shaw.

Viac o prvom finálovom zápase sa dočítate v

Obrazom: Najkrajšie momenty prvého finálového zápasu

Obranca Chicaga Brent Seabrook v súboji s Danielom Paillem z Bostonu počas prvého zápasu finálovej série NHL. Foto: SITA/AP

Útočník Chicaga Marián Hossa v súboji s Danielom Paillem z Bostonu počas prvého zápasu finálovej série NHL. Foto: SITA/AP
Útočník Chicaga Andrew Shaw strieľa víťazný gól do siete brankára Bostonu Tuukka Raska počas prvého zápasu finálovej série NHL. Foto: SITA/AP
Brankár Chicaga Corey Crawford zneškodňuje príležitosť Milana Lučiča z Bostonu počas prvého zápasu finálovej série NHL. Foto: SITA/AP
Obranca Bostonu Bruins Zdeno Chára (v strede) sa so spoluhráčmi teší z gólu v sieti Chicaga počas prvého zápasu finálovej série NHL. Foto: SITA/AP