Obrazom: Slovensko sa predstavilo na týždni módy v New Yorku

Moda
Na podujatí Slovak Fashion Night 2014, ktoré sa po prvý raz konalo počas newyorského týždňa módy, predstavili svoje kolekcie dve slovenské návrhárky - Blažena Ostrovská a Jitka Klett. Foto: Marek Lukáč

NEW YORK 7. septembra (WEBNOVINY) – V rámci deviateho ročníka podujatia Slovak Fashion Night, ktoré sa po prvý raz konalo počas newyorského týždňa módy, predstavili svoju tvorbu Blažena Ostrovská, víťazka súťaže Nové tváre módnej scény z vlaňajších Bratislavských módnych dní, a Jitka Klett.

Podujatie, ktoré v New Yorku každoročne prezentuje slovenskú módnu tvorbu, prilákalo do klubu The Attic Rooftop na Manhattane slovenských i amerických hostí, módnych odborníkov a zástupcov amerických médií.

Obrazom: Slovak Fashion Night počas newyorského týždňa módy

Nevšedná kolekcia Štefánik

Mladá návrhárka Blažena Ostrovská zaujala nevšednou kolekciou s názvom Štefánik inšpirovanou jednou z najvýraznejších osobností slovenskej histórie. Nápadité dámske modely s maskulínnymi prvkami previedli amerických hostí časťou slovenských dejín. Ostrovská v jednotlivých kúskoch ukázala mnohotvárnosť osobnosti Milana Rastislava Štefánika, ktorý bol významným politikom, letcom, generálom, vedcom či diplomatom.

Žijem svoj sen. Pre dizajnéra je úžasný pocit predstaviť sa tu, v centre svetového diania, v New Yorku, na takomto jedinečnom fóre,“ povedala dizajnérka po svojej premiére v jednej z najvýznamnejších módnych metropol sveta. „Nemám slov, som nesmierne šťastná, že sa moje modely páčia, dodáva mi to obrovskú energiu na ďalšiu tvorbu,” dodala.

Slovak Fashion Night počas newyorského týždňa módy
Foto: Marek Lukáč

Kolekciu zdobili doplnky Dusana Stevlika

Jedinečná kolekcia Blaženy Ostrovskej s historizujúcimi prvkami newyorské publikum oslovila, hoci výber témy a spracovania bol pre mladú dizajnérku pomerne veľkým rizikom. „Blaženka Ostrovská zanechala skvelý dojem, mala veľký ohlas. Jej Štefánik zaujal tematikou, spracovaním modelov, nápaditosťou, vybrala si náročnú cestu, výborne ju zvládla a módny svet to patrične ocenil,” vyjadrila sa tesne po prehliadke prezidentka slovensko-americkej Nadácie +421 a organizátorka podujatia Slovak Fashion Night Ľubica Surkošová.

Kolekciu slovenskej návrhárky zdobili doplnky Dusana Stevlika, ktorý sa špecializuje na umelecké spracovanie kameňov nájdených na dne Atlantického oceánu. Unikátne kamene použité v šperkoch umelca so slovenskými koreňmi sú staré milióny rokov. Najväčší záujem vyvolala jeho kolekcia futuristických snubných prsteňov 22. storočia. „Ak budú v tom čase sobáše ešte aktuálne,” povedal s úsmevom o zaujímavých šperkoch Dusan Stevlik.

Klett predviedla líniu haute couture

Druhou dizajnérkou, ktorá počas večera slovenskej módy v New Yorku predstavila svoju tvorbu, bola Slovenka Jitka Klett. Kolekciu na Slovak Fashion Night 2014 predstavila tesne po svojej premiérovej módnej šou na newyorskom fashion weeku v hoteli Crowne Plaza Times Square. Na rozdiel od Blaženy Ostrovskej predviedla Jitka Klett na podujatí svoju líniu haute couture s originálnymi potlačami či trblietavými detailmi v podobe našívaných kamienkov.

Moderátormi Slovak Fashion Night boli Alexandra Kazlovová a Peter Justin Topoľský, ktorý v New Yorku pôsobí už dlhé roky. Akciu Slovak Fashion Night v New Yorku každoročne organizuje Nadácia +421, ktorá je i partnerom Bratislavských módnych dní, kde podporuje súťaž mladých módnych talentov.

Slovak Fashion Night počas newyorského týždňa módy
Foto: Marek Lukáč

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom