Obrazom: Sagan sa oženil, na svadbu prišiel na trabante

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Katarína Smolková
Nevesta a budúca manželka cyklistu Petra Sagana Katarína Smolková (uprostred vpravo) prichádza na obrad. Dolný Kubín, 11. november 2015. Foto: SITA/Milo Fabian

DOLNÝ KUBÍN 11. novembra (WebNoviny.sk) – Cyklistický majster sveta Peter Sagan sa oženil. Dvadsaťpäťročný Sagan a jeho o dva roky staršia snúbenica Katarína Smolková si povedali spoločné áno v stredu krátko pred trinástou hodinou v rímsko-katolíckom kostole v Dolnom Kubíne.

Odporúčame: Svadba Petra Sagana

Cirkevný obrad sa mal začať na pravé poludnie, ale hlavní aktéri sa o čosi oneskorili. Ženich sa na miesto obradu dostavil na zelenom trabante a nevyhol sa tradičnému oravskému zvyku prepíliť si cestu k neveste. Na pomoc pri pílení kmeňa stromu si podľa serveru pluska.sk vzal aj motorovú pílu.

Cestu do kostola si budúci novomanželia museli prekliesniť aj s pomocou bezpečnostnej služby. Zo známejších ľudí z cyklistického prostredia nechýbal na svadbe Saganov manažér Giovanni Lombardi, či jeho kolega z tímu Tinkoff Michael Kolář a tiež dlhoročný masér, mechanik a najmä dobrý kamarát Maroš Hlad. Okrem stoviek ľudí v kostole aj pred ním robilo svadobčanom spoločnosť aj sychravé počasie. Svadobná hostina s približne stovkou hostí by mala vypuknúť o niekoľko hodín neskôr v hoteli Kempinski v Štrbskom Plese. Ten je v tento deň rezervovaný len pre tento účel.

Zatiaľ čo cyklistický velikán Sagan je Žilinčan, jeho čerstvá manželka pochádza práve z Dolného Kubína, kde sa konala svadba. Je vyštudovaná manažérka, ovláda viaceré cudzie jazyky a v roku 2007 bola finalistkou Miss Universe. Momentálne je aj Saganovou osobnou manažérkou – stará sa o jeho reklamné aktivity a sprevádza ho aj na niektorých pretekoch či sústredeniach.

Peter Sagan sa oženil, na svadbu prišiel na trabante
Foto: SITA/Milo Fabian
Peter Sagan sa oženil, na svadbu prišiel na trabante
Foto: SITA/Milo Fabian

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michael KolářPeter Sagan