Obrazom: Najkrajšie momenty zo zápasu NHL pod holým nebom

Hossa bodoval v NHL Winter Classic, Chicago prehralo
Hráč Washington Capitals Jay Beagle (83) bráni po tom, ako obranca Chicago Blackhawks Niklas Hjalmarsson (4) vystrelil puk v tretej tretine počas zápasu NHL Winter Classic na bejzbalovom štadióne Nationals Park. Washington, 1. január 2015. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 2. januára (WEBNOVINY) – V novoročnom zápase zámorskej hokejovej súťaže NHL pod holým nebom s názvom Winter Classic zvíťazil domáci Washington Capitals nad hosťujúcim Chicagom Blackhawks 3:2.

Siedmy ročník si pozrelo priamo na štadióne Nationals Park 42 832 divákov. Skóre stretnutia otvoril Eric Fehr, pre ktorého to bol už tretí gól na tomto podujatí. Domáci vyhrávali v 12. minúte už 2:0, do prvej sirény však Chicago znížilo a v 24. minúte vyrovnal Brandon Saad.

Obrazom: Hossa bodoval v NHL Winter Classic, Chicago prehralo

Rozuzlenie prišlo trinásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. O triumfe Capitals 3:2 rozhodol v presilovej hre Troy Brouwer, pri ktorom mu asistoval kapitán Alexander Ovečkin.