Obrazom: Najkrajšie momenty zo šiesteho dňa na MS vo futbale

Utorňajšie zápasy na MS vo futbale
Fanúšik Mexika počas utorňajšieho zápasu A-skupiny na svetovom šampionáte. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 18. júna (WEBNOVINY) – Futbalisti Brazílii vo svojom druhom stretnutí na jubilejných XX. majstrovstvách sveta zlyhali v koncovke. „Kanárici“ boli v utorňajšom zápase A-skupiny proti Mexiku aktívnejší, ale v bránke „trikolóry“ čaroval Guillermo Ochoa, ktorý zneškodnil domácim niekoľko vyložených príležitostí a zápas sa skončil bezgólovou remízou. Brazílčania sú so štyrmi bodmi na čele „áčka“, rovnaký počet získali aj druhí Stredoameričania.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

Prvé stretnutia sa hrali v H-skupiny. „Čierny kôň“ turnaja sa poriadne natrápil s Alžírskom, ktoré vyhrávalo od 25. minúty po premenenom pokutovom kope Sofiana Feghouliho. Belgičania však nezložili zbrane a v druhom polčase sa im zásluhou striedajúcich hráčov – Fellainiho a Mertensa podarilo výsledok otočiť.

Obrazom: Utorňajšie zápasy na MS vo futbale

V záverečnom stretnutí prvého kola skupinovej fázy medzi Ruskom a Kórejskou republikou v Cuiabé sa zrodila remíza 1:1. Kórejčania viedli od 68. min, keď striedajúci Li Kun-ho prekvapil brankára Rusov Igora Akinfejeva. O šesť minút neskôr Alexandr Keržakov vyrovnal na 1:1, keď využil neprehľadnú situáciu pred kórejským gólmanom Čung Sung-rjongom. Stretnutie sa hralo v náročných podmienkach pri vysokej vlhkosti vzduchu a u viacerých hráčov oboch tímov sa v druhom polčase prejavovalio kŕče.