Obrazom: Najkrajšie momenty z tretieho dňa na MS vo futbale

Sobotňajšie zápasy na MS vo futbale
Fanúšik Kolumbie počas sobotňajšieho zápasu C-skupiny na svetovom šampionáte v Brazílii. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 15. júna (WEBNOVINY) – V sobotu sa na XX. majstrovstvách sveta vo futbale hrali štyri zápasy. O najväčšie prekvapenie sa postarala Kostarika, ktorá senzačne zdolala Uruguaj 3:1. Juhoameričania síce vyhrali prvý počas 1:0 zásluhou kanoniera Cavaniho. Druhá 45-minútovka však jednoznačne patrila hráčom z Karibiku.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

V ďalšom stretnutí D-skupiny zvíťazili Taliani nad Angličanmi 2:1. V jednom z najkvalitnejších zápasov doterajšieho priebehu brazílskeho svetového šampionátu strelili talianske góly Claudio Marchisio a Mario Balotelli. V tíme Anglicka sa presadil Daniel Sturridge. Štvornásobní majstri sveta Taliani sa v tabuľke „déčka“ zaradili na druhé miesto za Kostariku

Obrazom: Sobotňajšie zápasy na MS vo futbale

Na čele C-skupiny sú Kolumbijčania, ktorí si hravo poradili s Grékmi. „Los Cafeteros“ sa ujali vedenia v piatej minúte, keď sa presadil obranca Pablo Armero strelou zvnútra šestnástky s prispením obrancu Kostasa Manolasa. Po zmene strán pridal zaslúženú gólovú poistku po rohovom kope útočník Teófilo Gutiérrez, v nadstavenom čase ešte prikrášlil skóre James Rodríguez.

Dokonalý obrat sa v sobotu podaril futbalistom Pobrežia Slonoviny, ktorí po góle Keisukeho Hondu zo 16. minúty prehrávali s Japonskom 0:1. V druhom počase však v priebehu troch minút otočili výsledok, ked boli gólovo úspešní Bony Wilfried a Gervinho. Pri oboch góloch centroval Serge Aurier a na ploche bol už aj striedajúci hviezdny útočník Didier Drogba.