Obrazom: Najkrajšie momenty z jedenásteho dňa MS vo futbale

Nedeľňajšie zápasy na MS vo futbale
Fanúšičky Belgicka počas nedeľňajšieho zápasu H-skupiny na svetovom šampionáte v Brazílii. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 23. júna (WEBNOVINY) – V nedeľu pribudol na jubilejných XX. majstrovstvách sveta vo futbale ďalší postupujúci do osemfinále. K Holandsku, Čile, Kolumbii, Kostarike a Argentíne pribudlo Belgicko, ktoré tesne zdolalo Rusko 1:0. O víťazstve „červených diablov“ rozhodol v 88. minúte striedajúci útočník Divock Origi. Stále platí, že Belgičania s Rusmi vo vzájomnom dueli ešte neprehrali, na konte majú tri víťazstvá a jednu remízu.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

Až šesť gólov videli fanúšikovia na Estádio Beira-Rio v Belo Horizonte. Juhokórejčania v súboji s Alžírskom zbabrali prvý polčas, po ktorom prehrávali 0:3 a nakoniec africkému tímu podľahli 2:4. Alžírčania prvýkrát od roku 1982 strelili na svetovom šampionáte v jednom zápase viac ako gól. Maximom Afričanov na MS boli doteraz tri presné zásahy – v Španielsku 1982 zdolali výber Čile 3:2, čo bol do nedele posledný triumf tejto krajiny na tomto fóre.

Obrazom: Nedeľňajšie zápasy na MS vo futbale

Futbalistov USA delilo pár sekúnd od postupu do osemfinále. Američania v súboji s Portugalčanmi po góle Naniho od 5. minúty prehrávali, ale v druhom polčase skóre otočili. Pár sekúnd pred koncom však portugalské postupové šancu oživil Varela.

Jeho vyrovnávajúci gól zatiaľ Američanom zahatal cestu medzi šestnástku najlepších tímov na turnaji a o postupujúcich z G-skupiny sa rozhodne až v poslednom kole. Američanov čakajú Nemci a reprezentantov Portugalska zasa Ghančania