Obrazom: Najkrajšie momenty z dvanásteho dňa MS vo futbale

Pondelňajšie zápasy na MS vo futbale
Fanúšik Holandska pred pondelňajším zápasom 'Oranjes' proti Chile na svetovom šampionáte v Brazílii. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 24. júna (WEBNOVINY) – V pondelok sa na jubilejných XX. majstrovstvách sveta vo futbale hrali posledné zápasy v skupinách A a B. Mexičania sa po výhre nad Chorvátskom 3:1 šiestykrát v rade prebojovali do osemfinále svetového šampionátu, od MS 1994 v USA však ani raz nevyhrali súboj prvého kola play-off.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

V „áčku“ si prvé miesto v tabuľke vybojovali domáci „kanárici“, ktorí v pondelok hladko zdolali Kamerun 4:1. Najväčšia hviezda Brazílčanov – Neymar, strelil dva góly a je zatiaľ so štyrmi presným zásahmi najlepším strelcom turnaja. V drese „neskrotných levov“ dal svoj premiérový gól Joel Matip.

Obrazom: Pondelňajšie zápasy na MS vo futbale

Reprezentácia „oranjes“ nezaváhala ani vo svom treťom zápase na tohtoročnom šampionáte. Holanďania v pondelok porazili Čile 2:0, keď oba góly strelili striedajúci hráči. Skóre stretnutia otvoril v 77. minúte Leroy Fer a v nadstavenom čase víťazstvo Holandska poistil Memphis Depay.

Španielski futbalisti sa rozlúčili s majstrovstvami sveta v Brazílii presvedčivým víťazstvom nad Austráliou 3:0. Ich Adios síce znelo presvedčivo, ale trpká chuť v ústach po úvodných dvoch zbabraných vystúpeniach proti Holandsku (1:5) a Čile (0:2) pretrváva. Úradujúci majstri sveta aj Európy boli vyradení už dávno pred koncom skupinovej fázy a španielska tlač ich celkové vystúpenie prirovnala k potápajúcemu sa Titanicu.

Pondelňajší zápas bol v drese La Furie Roja posledným pred kanoniera Davida Villu. Už 32-ročný útočný matador odohral posledný 97. zápas v drese Španielska a strelil v ňom 59. gól. Nikto v celej španielskej histórii ich nemá na konte viac.

Villa zakončil svoje vystúpenie na majstrovstvách sveta excelentne. V 36. minúte otvoril skóre málo vídaným spôsobom, keď pätou poslal loptu do siete brankára Ryana po skvelej prihrávke Juanfrana. Keď v 56. minúte opúšťal trávnik, premohli ho slzy. „Náš najlepší reprezentačný strelec si zaslúžil krajšiu rozlúčku než túto. Jeho slzy odrážali celé španielskej vystúpenie na tomto svetovom šampionáte,“ napísal server športového periodika Marca.