Obľúbené preteky Sagana budú kratšie, ale ako WorldTour

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan na stupňoch pre víťazov po prvej etapy pretekov Okolo Kalifornie, v ktorej sa tešil z víťazstva. San Diego, 15. máj 2016. Foto: SITA/AP

SACRAMENTO 23. októbra (WebNoviny.sk) – Cyklistické preteky Amgen Okolo Kalifornie figurujú v kalendári na sezónu 2017 v termíne 14.- 20. mája a budú mať o jednu etapu menej ako zvyčajne, čiže sedem. Obľúbené podujatie Petra Sagana má v novej sezóne ešte jedno nóvum, prvýkrát bude zaradené do elitnej kategórie WorldTour. Informoval o tom portál Cyclingnews.

„Vzhľadom na zosúladenie viacerých logistických prvkov, časový program účastníckych tímov, vysielacie práva a požiadavky jazdcov sme sa rozhodli preteky naplánovať ako sedemetapové so začiatkom v nedeľu 14. mája,“ vysvetlila šéfka populárneho amerického podujatia Kristin Kleinová.

Preteky Amgen Okolo Kalifornie sú jednými z najobľúbenejších v kalendári už dvojnásobného majstra sveta Petra Sagana. Od roku 2010 tam stihol nazbierať 15 etapových triumfov, o päť viac ako druhý v historickej tabuľke tohto druhu úspešnosti Mark Cavendish. Navyše, v roku 2015 sa Sagan stal aj celkovým víťazom pretekov, ktoré sa konajú popri západnom pobreží Spojených štátov amerických, kde má veľké množstvo fanúšikov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mark CavendishPeter Sagan