Obhajca titulu Murray cez Fogniniho do 4. kola Wimbledonu, čaká ho Paire

Andy Murray
Britský tenista Andy Murray v zápase 3. kola Wimbledonu proti Talianovi Fabiovi Fogninimi. 7. júl 2017 Foto: SITA/AP

LONDÝN 7. júla (WebNoviny.sk) – Domáci obhajca titulu a líder svetového rebríčka tenistov Andy Murray zvíťazil za 159 minút 6:2, 4:6, 6:1, 7:5 nad Talianom Fabiom Fogninim v piatkovom zápase 3. kola dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (3. – 16. júla, celková dotácia 31,6 milióna libier, tráva).

Tridsaťročný Murray prehral proti talianskej dvadsatosmičke podujatia druhý set a vo štvrtom sa dostal z nepriaznivého stavu 2:5, keď odvrátil päť setbalov. Favorit sa napokon proti o deväť dní mladšiemu protivníkovi čistou hrou v 12. geme dopodával k víťazstvu a nepripustil rozuzlenie v piatom sete.

Fogninimu odplatil prehru z Ríma

Proti Fogninimu má už priaznivé skóre 4:3, odplatil mu prehru 2:6, 4:6 z májového antukového Ríma. Na zelenom podklade absolvovali prvý vzájomný duel. Súperom rodáka zo škótskeho Dunblane v osemfinálovom 4. kole bude Franúcz Benoit Paire, ktorý si v piatkovom súboji dvoch nenasadených hráčov poradil s Poliakom Jerzym Janowiczom 6:2, 7:6 (3), 6:3.

Andy Murray triumfoval v britskej metropole okrem vlaňajška aj v roku 2013. Na najrýchlejšom povrchu však pred Wimbledonom 2017 absolvoval iba jeden duel, v Queen´s Clube tiež v Londýne prehral s austrálskym „no-nameom“ Jordanom Thompsonom a minulý týždeň zrušil obe naplánované exhibičné rozcvičky pre problémy s bedrom.

Trojnásobný šampión z veľkej štvorky

Zverenec Ivana Lendla a Jamieho Delgada Murray sa môže stať prvým britským úspešným obhajcom titulu od hetriku Freda Perryho z rokov 1934 – 1936. Dovedna trojnásobný šampión z veľkej štvorky Murray (aj US Open 2012) dosiaľ vždy na tomto podujatí postúpil aspoň medzi 32 najlepších, štartuje 12. raz.

Wimbledon – Dvojhra mužov – 3. kolo

Andy Murray (V. Brit.-1) – Fabio Fognini (Tal.-28) 6:2, 4:6, 6:1, 7:5 za 159 minút