NR SR uprednostnila záujem pacienta

Foto: Drmax.sk

BRATISLAVA 10. decembra (WBN/PR) – Zástupcovia lekární Dr.Max sú presvedčení, že včerajšie rozhodnutie NR SR, ktorým schválila zmiernenie obmedzení pri používaní vernostných systémov, prispeje k zlepšeniu cenovej dostupnosti liekov pre pacientov. Dr.Max podporuje opatrenia, ktoré prispievajú k zvyšovaniu konkurencie a transparentnej súťaže medzi lekárňami. Tvorba takéhoto prostredia prirodzene vedie k lepším a aj cenovo dostupnejším službám pre pacienta.

„Vernostný systém Dr.Max využíva 265 tisíc pacientov. V najbližšom čase predstavíme podrobnosti fungovania nového vernostného systému tak, aby zohľadňoval schválenú legislatívu. Som presvedčený, že pre veľkú časť pacientov sa bude jednať o nezanedbateľné úspory“, povedal Adrián Vodilka, výkonný riaditeľ Dr.Max.

1.12.2009 nadobudla účinnosť novela zákona o liekoch, ktorá zakázala poskytovanie zliav a benefitov za recept. Zástupcovia lekární Dr.Max uvedenú úpravu opakovane kritizovali. Do prijatia tejto zmeny poskytovali lekárne Dr.Max (v rámci vernostného systému) finančnú zľavu pri každej návšteve lekárne. V súčasnosti funguje vernostný systém Dr.Max tak, že držitelia vernostných kariet môžu dostávať zľavy vo výške 10-12% len pri nákupe voľno predajných liekov. Výdaj liekov na recept však tvorí približne 70% zo všetkých návštev pacientov v lekárni a preto umožnenie poskytovania zliav z ceny liekov povedie k úsporám nákladov na lieky pre väčšinu pacientov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dr. MaxNR SR Národná rada Slovenskej republiky