Nepodceňujte horské prostredie, vyzývajú záchranári turistov

Horskí záchranári
Foto: ilustračné, SITA

POPRAD 15. augusta (WebNoviny.sk) – Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) naďalej apelujú na turistov, aby nepodceňovali horské prostredie a na túry odchádzali v skorých ranných hodinách a dostatočne vybavení.

Len v pondelok večer sa vydali do terénu na pomoc dvom dvojiciam zablúdených turistov. Najprv to boli dvaja izraelskí turisti (55, 59 r.), ktorí ukončili túru v rokline Suchá Belá, ale pre neznalosť terénu a obavu o vyčerpanie si privolali pomoc. Záchranári ich terénnym vozidlom dopravili k príbuzným na Podlesku.

Súčasne kontaktovali záchranárov prostredníctvom tiesňového čísla 18 300 aj ďalší dvaja turisti. Mladí Slováci (20, 21 r.) sa po zablúdení v teréne ocitli v ústí Bieleho potoka, no keďže nemali svetlo a nevedeli v túre pokračovať, požiadali o pomoc HZS.

Záchranári po ukončení prvého výjazdu smerovali k slovenským turistom, ktorých doviedli po žltej turistickej značke k terénnemu vozidlu HZS a následne na parkovisko na Podlesku, odkiaľ pokračovali samostatne. Horská záchranná služba o tom informovala na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom