Nehoda pri Bučine si vyžiadala jednu obeť a troch ťažko zranených (foto)

Tragická nehoda, Bučina, Zvolen
Tragická zrážka dvoch áut pri Bučine vo Zvolene. Foto: www.facebook.com.
  • aktualizované 2. februára 2023, 15:11

Tragicky sa vo štvrtok ráno skončila dopravná nehoda na ceste I/16 vo Zvolene pri závode Bučina. Na sociálnej sieti o tom informovala banskobystrická krajská polícia s tým, že podľa predbežných zistení sa tu zrazili dve osobné autá.

Z miesta nehody hlásili jednu obeť a ďalších troch ťažko zranených. Cesta bola po nehode neprejazdná a obchádzka viedla cez Lieskovec.

„Podľa doterajších zistení došlo k nehode tak, že 20-ročný vodič z Vígľaša, ktorý viedol vozidlo Ford v smere od Zvolena na Detvu, prešiel pravdepodobne v dôsledku únavy plynule do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim osobným autom Opel. Vodičom v tomto vozidle bol 58-ročný vodič z obce Radzovce,“ popísala nehodu polícia s tým, že pri nehode utrpela zranenia nezlučiteľné so životom jeho 64-ročná spolujazdkyňa, ktorá sedela na zadnom sedadle vozidla. Ostatní traja účastníci dopravnej nehody boli s ťažkými zraneniami prevezení do nemocnice.

Na mieste nehody boli prítomní aj znalci z odboru cestnej dopravy, ako aj z odboru súdneho lekárstva. Alkohol u vodičov zistený nebol. V súvislosti s nehodou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Nehoda je naďalej v štádiu vyšetrovania.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom