Navrátilová zvíťazila nad chorobou, tvrdia lekári

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Navratilova Cancer
Navrátilová v pondelok 2. januára 2023 uviedla, že jej diagnostikovali rakovinu hrdla a rakovina prsníka. Vo vyhlásení, ktoré zverejnila jej zástupkyňa, 18-násobná grandslamová šampiónka vo dvojhre a členka Medzinárodnej tenisovej siene slávy uviedla, že jej prognóza je dobrá a tento mesiac sa začne liečiť. Foto: archvíne, SITA/AP Tim Ireland

Tenisová legenda Martina Navrátilová podľa lekárov opäť zvíťazila nad rakovinou.

„Lekári mi povedali, že pokiaľ vedia, tak nemám rakovinu a po radiačnej liečbe budem v poriadku,“ prezradila v minulosti 18-násobná grandslamová singlová šampiónka.

Rakovina hrtana a prsníka

Aktuálne 66-ročná niekdajšia tenistka je členkou Medzinárodnej tenisovej siene slávy a o svojom zdravotnom stave hovorila pre TalkTV.

Pritom len v januári pražská rodáčka svetu oznámila, že má rakovinu hrtana aj prsníka a začína liečbu.

„Tri dni som bola v totálnej panike a myslela som si, že ďalších Vianoc sa už nedočkám,“ prezradila Navrátilová v uvedenom rozhovore. Priznala tiež, že si spravila zoznam vecí, ktoré by ešte chcela stihnúť.

Rané štádium

V novembri si všimla zväčšenú uzlinu na krku, zašla za lekárom a biopsia odhalila rané štádium rakoviny hrdla. Popri ďalších vyšetreniach jej odhalili aj rakovinu prsníka v počiatočnom štádiu. S nádorom bojovala Navrátilová aj v roku 2010, vtedy tiež zvíťazila nad rakovinou prsníka.

Martina Navrátilová počas svojej bohatej kariéry dosiahla okrem osemnástich grandslamových titulov vo dvojhre aj ďalších 31 vo štvorhre žien a 10 v mixe.

Na čele rebríčka WTA strávila vo dvojhre 167 týždňov a vo štvorhre 331 týždňov. Prvýkrát ukončila kariéru v roku 1994, neskôr sa vrátila na súťažné kurty v roku 2000 a hrala len štvorhru a mix, dvojhru len výnimočne. V ostatných rokoch sa v tenisovom svete pohybuje ako televízna analytička.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martina Navrátilová