Na rozvoj vidieka sa má rozdeliť viac než 1,3 miliardy eur, Bírešovo ministerstvo už pripravuje návrh zákona

Bankovky, peniaze, euro
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR pod vedením Jozefa Bíreša pripravuje legislatívny návrh, podľa ktorého sa na Slovensku na rozvoj vidieka rozdelí viac ako 1,3 miliardy eur.

Ide o návrh zákona o príspevku poskytovanom z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka.

Dve miliardy z verejných zdrojov

Zákonom sa vytvorí právny rámec na národnej úrovni na implementáciu nového programového obdobia na roky 2023 až 2027. Podľa tohto zákona sa bude poskytovať príspevok na projektové intervencie v záujme rozvoja vidieka.

„V rámci strategického plánu Spoločnej poľnohospodárskej politiky je na všetky intervencie na rozvoj vidieka alokovaná suma takmer 1,32 miliardy eur z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka, k tomu národné financovanie v sume 762,2 milióna eur, čo spolu predstavuje 2,08 miliardy eur verejných zdrojov,“ uviedol pre agentúru SITA komunikačný odbor ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

Menia sa viaceré pravidlá

Nový zákon bude upravovať postupy a podmienky poskytovania príspevku, práva a povinnosti osôb v súvislosti s jeho poskytovaním, pôsobnosť orgánov štátnej správy pri poskytovaní príspevku a zodpovednosť za porušenie podmienok poskytnutia príspevku.

„Pre oblasť Spoločnej poľnohospodárskej politiky sa v roku 2023 začalo nové programové obdobie, ktorým sa menia viaceré pravidla implementácie Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka a Európskeho poľnohospodárskeho záručného fondu,“ upozornil rezort pôdohospodárstva.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR