Získanie čipovej karty prímestskej dopravy v Prešove bude zadarmo, ale len určitý čas

autobus, lístok, karta, žiak
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Získanie bezkontaktnej čipovej karty na prímestskú autobusovú dopravu v Prešovskom kraji bude od pondelka 11. do piatka 15. decembra zadarmo.

Samospráva chce takto motivovať cestujúcich, aby namiesto hotovosti používali dopravné karty. Kraj akciu opakuje pre veľký záujem o dopravné karty zdarma počas Európskeho týždňa mobility.

Bezkontaktné čipové karty

Ako informovala Lea Lehotská z oddelenia komunikácie Úradu Prešovského samosprávneho kraja (PSK), záujemcovia si môžu bezkontaktné čipové karty bezplatne vybaviť v zákazníckych centrách zmluvných dopravcov PSK, ktorými sú BUS Karpaty v Starej Ľubovni, SAD Humenné, SAD Poprad, SAD Prešov.

Platba cestovného lístka

Cestujúci ale môžu využiť aj web a aplikáciu Ubian. „V priemere tak ušetria šesť eur za vybavenie karty. Ďalšie financie ušetria pri jej používaní, keďže platba cestovného lístka dopravnou kartou je výrazne lacnejšia než platba v hotovosti,“ zdôraznila Lehotská. Medzi ďalšie výhody jej používanie zaradila aj zrýchlenie vybavenia cestujúcich pri nástupe.

Bezkontaktná čipová karta slúži ako elektronická peňaženka. Suma, ktorú si cestujúci vloží na kartu, sa pri zakúpení cestovného lístka na karte znižuje. „Tento systém vybavenia cestujúceho je rýchly a efektívny. Dokonca až štyrikrát rýchlejší ako pri platbe v hotovosti,“ dodala Lehotská.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lea Lehotská
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)SAD PopradSAD Prešov