Z piešťanského letiska odletel historicky prvý chartrový let

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Piestany_charter.jpg
Foto: archívne, Facebook Letiska Piešťany
Prvých viac ako dvesto cestujúcich letelo z Piešťan do tureckej Antalye, o niekoľko dní poletia ďalší do egyptskej Hurghady

Historicky prvým chartrovým letom z letiska v Piešťanoch odletelo v nedeľu do tureckej Antalye 209 klientov cestovnej kancelárie Happy Travel. Počas letnej sezóny by rovnaký let malo absolvovať asi štyritisíc dovolenkárov.

Už o niekoľko dní odletia z Piešťan ďalší klienti do egyptského letoviska Hurghada.

Ide o prvý výsledok dlhodobej snahy vedenia Trnavského samosprávneho kraja o „rozlietanie“ letiska. Prvý charter zabezpečila turecká letecká spoločnosť AtlasGlobal.

Letisko už celé roky zápasí s malým záujmom o jeho služby. Dôsledkom sú červené čísla, v ktorých sa dlhodobo nachádza spoločnosť Letisko Piešťany.

Chcú aj pravidelnú linku

„Stanovili sme si, že pôjdeme najskôr chartrovými letmi a budeme sa snažiť v čo najkratšom čase dotiahnuť do Piešťan aj pravidelnú linku. Zatiaľ sa napĺňa prvá fáza, nové destinácie a pravidelné linky sú ešte pred nami,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Letisko Piešťany
Priestory letiskovej haly v Piešťanoch | Foto: SITA/Tomáš Somr

„Peniaze z verejných zdrojov neprejedáme, ale investujeme. Do príletovej haly sme investovali 200-tisíc eur, ďalších 44-tisíc do obnovy odletovej haly. Peniaze išli do detského kútika a vybavenia zázemia, ktoré cestujúci nevidia,“ dodal Viskupič.

V záverečnej fáze sú podľa neho rokovania s investorom, ktorý chce do priestorov letiska umiestniť výrobu a servis.

Takmer ho zrušili

V minulom volebnom období Trnavský samosprávny kraj ako majoritný akcionár navrhoval likvidáciu spoločnosti Letisko Piešťany. Pod tlakom vedenia mesta Piešťany a mohutnej občianskej iniciatívy napokon k tomu nedošlo.

Záchranu a ,,rozlietanie“ regionálneho letiska v známom kúpeľnom meste sľuboval pred krajskými voľbami v roku 2017 terajší župan Jozef Viskupič.

Okrem Trnavského samosprávneho kraja (59,31 percenta) sú ďalšími akcionármi v spoločnosti Letisko Piešťany mesto Piešťany (20,04 percenta) a ministerstvo dopravy (20,65 percenta).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Letisko Piešťany