Ukončenie výroby Bosch prinieslo aj okamžité zrušenie linky MHD

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
DPMP Dopravný podnik mesta Prešov, trolejbus
Trolejbus Dopravného podniku mesta Prešov. Foto: ilustračné, SITA/Juraj Handzuš/DPMP
Tento článok pre vás načítala AI.

Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) zareagoval na správu o konci výroby v priemyselnom závode Bosch v južnej časti Prešova na ceste do obce Záborské.

Ako informoval hovorca DPMP Vladimír Tomek, vzhľadom na aktuálnu situáciu súvisiacu s ukončením výroby zrušil dopravca od stredy 28. februára všetky zachádzky linky 14 na zastávku mestskej hromadnej dopravy (MHD) Bosch.

K tomuto kroku pristupujeme po vzájomnej dohode s objednávateľom služieb MHD – spoločnosťou Bosch Electrical Drives,“ podotkol Tomek.

Dopravný podnik v spolupráci so spoločnosťou Bosch a mestom Prešov zaviedol obsluhu tohto závodu od 18. septembra minulého roka linkou MHD, ktorá premávala z mestskej časti Veľkého Šariša – Kanaš do Záborského. Linku rozšíril od 16. októbra pri zavedení dvojzmennej prevádzky. Zastávka MHD Bosch sa nachádzala v I. tarifnom pásme a bola situovaná v areáli CTParku.

Ako uviedol Tomek, zachádzky spojov na túto zastávku neboli vykonané už od stredy 28. februára od 13:00. „Uvedená mimoriadna zmena bude v najbližších dňoch zapracovaná do cestovných poriadkov,“ doplnil hovorca dopravného podniku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Vladimír Tomek
Firmy a inštitúcie BoschDPmP Dopravný podnik mesta Prešov