Práce na Slaneckej ceste v Košiciach meškajú niekoľko mesiacov, mesto si nemohlo uplatniť z eurofondov vyše milión eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slanecká cesta, Košice
Mesto Košice požiadalo Okresný úrad o vydanie rozhodnutia na predčasné užívanie Slaneckej cesty. Foto: www.facebook.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Práce na Slaneckej ceste v Košiciach meškajú v súčasnosti temer päť mesiacov oproti aktualizovanému termínu. „Zhotoviteľ v komunikácii s Mestom Košice neuviedol iné dôvody ako tie, ktoré zapríčinili predĺženie lehoty výstavby z 15.8. 2023 na 22.12. 2023,“ uviedlo mesto Košice pre agentúru SITA.

Samospráva doplnila, že momentálne predstavuje celková zazmluvnená cena rekonštrukcie Slaneckej cesty 17,8 milióna eur aj s daňou z pridanej hodnoty (DPH). „Zhotoviteľ v súčasnosti kompletizuje žiadosť o ďalší dodatok za práce navyše, ktoré vznikali počas realizácie stavby,“ dodáva samospráva.

Škodu si uplatní u zhotoviteľa

Keďže dielo nebolo ukončené v zmluvnom termíne, mesto si nemohlo uplatniť z eurofondov sumu vo výške približne 1,1 milióna eur s DPH, vzniknutú škodu si plánuje v zmysle zmluvy uplatniť u zhotoviteľa.

V rámci rekonštrukcie Slaneckej cesty sa dokončuje križovatka s Raketovou ulicou. „Po skončení týchto prác prejdú stavbári na križovatku s Galaktickou. Takisto sa dokončuje napojenie zo Slaneckej cesty na ľavú stranu mosta nad Myslavským potokom,“ priblížilo mesto Košice.

Dokončujú aj zastávky

Doplnilo, že okrem toho sa dokončujú autobusové zastávky a ich napojenia na chodníky vedúce k jednotlivým križovatkám. Realizované sú i sadové úpravy. Podľa mesta závisí termín ukončenia týchto prác od počasia, predpokladaný je termín v závere tohtoročného mája.

„Mesto Košice požiadalo Okresný úrad o vydanie rozhodnutia na predčasné užívanie Slaneckej cesty. Ak všetko pôjde hladko, predpokladáme, že v priebehu júna by mohla byť doprava na Slaneckej ceste spustená vo všetkých štyroch jazdných pruhoch,“ uzatvára mesto.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať