Obmedzenia zastavili vlaky v okolí Myjavy, Topoľčian, Žarnovice aj Banskej Bystrice

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať

Železničná doprava na Slovensku je od začiatku tohto týždňa čiastočne obmedzená vo viacerých regiónoch. Pre rekonštrukčné práce na infraštruktúre nepremávajú dotknuté vlaky v okolí Myjavy, Topoľčian, ako aj pri Žarnovici či Banskej Bystrici. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) oznámila, že za ne zaviedla náhradnú autobusovú dopravu.

Na 14-kilometrovom slovensko-českom cezhraničnom úseku Myjava – Vrbovce – Velká nad Veličkou a späť výluka trvá od 6. do 10. novembra. V pondelok od rána sa vzťahuje na všetky osobné vlaky medzi Myjavou a Vrbovcami a týka sa aj štyroch spojov, dvoch popoludní a dvoch večer, medzi Vrbovcami a Velkou nad Veličkou. Od 7. do 9. novembra na úseku Myjava – Vrbovce nepôjdu žiadne vlaky, na úseku Vrbovce – Velká nad Veličkou štyri spomínané spoje. V piatok popoludní sa obmedzenia skončia spojmi Myjava 12:03 – Vrbovce 12:14 a Vrbovce 13:47 – Myjava 13:58. Cestujúci môžu za vlaky využívať autobusy na trase Myjava – Vrbovce, zastávka na hlavnej ceste – Vrbovce, pred staničnou budovou – Javorník nad Veličkou, zastávka – Velká nad Veličkou a opačne. Úsek Myjava – Vrbovce – Velká nad Veličkou je súčasťou trate z Nového Mesta nad Váhom cez Starú Turú a Myjavu do Velkej nad Veličkou v dĺžke 50 kilometrov

Obmedzenia na koľajniciach na úseku Oslany – Topoľčany dlhom 25 kilometrov sú od 6. do 23. novembra. Autobusy nahrádzajú medzi Oslanmi a Veľkými Uhercami rýchliky jazdiace na linke Bratislava – Nové Mesto – Prievidza a Prievidza – Leopoldov a späť. Na úsekoch Oslany – Veľké Bielice a Oslany – Topoľčany zas idú miesto osobných vlakov medzi Prievidzou a Topoľčanmi. Táto výluka sa podľa železničiarov skončí 23. novembra popoludní pre rýchliky na úseku Oslany – Veľké Uherce a osobné vlaky medzi Oslanmi a Veľkými Bielicami. V ten istý deň ráno skončí aj obmedzenie pre vlaky medzi Topoľčanmi a Oslanmi. Autobusy premávajú medzi Oslanmi a Topoľčanmi cez Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Bielice, Žabokreky nad Nitrou, Chynorany, Bošany a Krušovce a späť. Úsek Topoľčany – Oslany je na trati Nové Zámky – Prievidza v dĺžke 113 kilometrov.

Výluka na 11-kilometrovom úseku medzi Žarnovicou a Novou Baňou trvá od 6. do 9. novembra. Autobusy idú v tieto dni ráno na úseku Žarnovica – Nová Baňa za jeden osobný vlak na linke Zvolen – Levice, na úseku Nová Baňa – Žiar nad Hronom za dva rýchliky medzi Bratislavou a Banskou Bystricou. Náhradná autobusová doprava je na trase Žiar nad Hronom – Žarnovica – Dolné Hámre – Voznica – Rudno nad Hronom – Nová Baňa a opačne. „Predpokladané meškanie vlakov z dôvodov výluky môže byť 25 – 30 minút, čakanie prípojných vlakov nie je zaručené,“ upozornila ZSSK. Úsek Nová Baňa – Žarnovica patrí na 130 kilometrov dlhú trať Nové Zámky – Zvolen.

Pre práce na 12-kilometrovom úseku Banská Bystrica – Uľanka a späť od 6. do 10. novembra autobusy idú za osem rýchlikov na trase medzi Vrútkami a Zvolenom. Výluka trvá denne približne šesť hodín do 15:00. V tomto prípade železničiari avizovali meškanie vlakov zhruba 25 minút. Úsek Banská Bystrica – Uľanka sa nachádza na trati Zvolen – Vrútky dlhej 96 kilometrov.

Informácie o aktuálnych výlukách sú zverejnené na www.zssk.sk/vyluky/.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko