Lopušnú dolinu a Lučivnú spojí nová cyklotrasa, jej výstavba stála takmer 240-tisíc eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Cyklotrasa
Foto: ilustračné, SITA/Jana Birošová

Od nedele 6. júna budú môcť cyklisti využívať nový cyklochodník medzi Lopušnou dolinou a Lučivnou (okres Poprad). Pripája sa na asfaltovú cestu v Lučivnej, ktorá vedie zo Svitu do Lopušnej doliny. Stavbu za takmer 240-tisíc eur vrátane DPH zrealizovala spoločnosť Eurovia SK, a. s., Košice.

Výstavba cyklochodníka trvala od októbra minulého roka do mája tohto roka. Nová trasa má dĺžku 1 540 metrov a šírku tri metre. Vedie aj cez potok Lopušná, preto vybudovali aj oceľovú lávku širokú 3,5 metra zabezpečenú bezpečnostným zábradlím. Súčasťou stavby sú tri prejazdy pre poľnohospodárske vozidlá na obhospodarovanie pozemkov.

Prejazdu ostatných vozidiel po cyklistickom chodníku zabraňujú mechanické zábrany. Na konci chodníka je rozptylová plocha s lavičkami pre cyklistov v šírke tri a dĺžke 25 metrov.

„Pri záverečných prácach boli uskutočnené terénne úpravy, vyznačené dopravné značenie a na konci chodníka umiestnené lavičky. Nová cyklotrasa zvýši komfort a bezpečnosť cyklistov, pretože odkloní cyklodopravu od cestnej premávky. Zároveň poskytne rozšírenie možností rekreačného a športového vyžitia v nadchádzajúcej cyklistickej sezóne,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Eurovia SK Simona Tančáková.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Eurovia SK