Dopravný podnik Bratislava určil víťaza súťaže na dodávku hybridných trolejbusov

Hybridné trolejbusy, MHD, Bratislava

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vyhodnotil súťaž na dodávku hybridných trolejbusov dĺžkovej kategórie 18 metrov. „Pôjde o nízkopodlažné, klimatizované, kĺbové vozidlá s kombinovaným pohonom,“ uviedol Boris Reichel z komunikačného oddelenia DPB.

Verejné obstarávanie na nákup trolejbusov bolo vyhlásené v apríli, o dodávku 23 kusov vozidiel prejavili záujem dvaja uchádzači. Víťazom sa stala spoločnosť ŠKODA Electric s cenovou ponukou vo výške 12 395 850 eur bez DPH.

Na druhom mieste skončila spoločnosť SOR Libchavy s cenovou ponukou vo výške 13 340 000 eur bez DPH. Odhadovaná cena zákazky bola 18 783 000 eur bez DPH s tým, že nákup trolejbusov bude spolufinancovaný z Európskych štrukturálnych investičných fondov v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

„Víťazná spoločnosť predložila ponuku na trolejbus zn. ŠKODA 27 Tr – trojnápravový štvordverový kĺbový moderný trolejbus s karosériou Solaris,“ spresnil Reichel. Zmluvu s víťazným združením plánuje DPB podpísať v prípade, ak nepríde k uplatneniu revíznych postupov a po kontrole súťaže zo strany Úradu pre verejné obstarávanie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Reichel
Firmy a inštitúcie DPB Dopravný podnik BratislavaŠKODA ElectricSOR Libchavy