Dopravný podnik Bratislava chystá deň otvorených dverí, návštevníkov čaká jazda Cabrio busom či výstava vozidiel

Cabrio bus, Bratislava

Dopravný podnik Bratislava (DPB) organizuje v sobotu 10. septembra deň otvorených dverí (DOD). Ako informuje hovorca DPB Martin Chlebovec, podujatie sa uskutoční na odstavnej ploche trolejbusov a v parčíku pri Vile Jurajov Dvor v čase od 10:00 do 17:00.

„Pripravená bude prehliadka vozidiel z flotily DPB, ale aj historické vozidlá, ktoré dopravný podnik vypravuje pri špeciálnych príležitostiach,“ uviedol. Verejnosť bude môcť opäť nahliadnuť do dielne električiek, pozrieť si natrolejovanie trolejbusu, či brzdy električky.

Jazda Cabrio busom

Fanúšikov po depe prevezie Cabrio bus počas komentovaných prehliadok, súčasťou programu bude aj prejazd umyvárkou. „Konať sa bude aj jazda zručnosti vodičov autobusu za účasti kolegov zo Slovenska a Česka,“ priblížil hovorca s tým, že počas celého dňa môžu rodiny s deťmi navštíviť tvorivé dielne, zaskákať si na nafukovacích hradoch či odniesť si fotografiu z foto kútiku.

Návštevníci si môžu oddýchnuť v chill-out zóne v prvýkrát sprístupnenom historickom parčíku pri Vile Jurajov Dvor. Záujemcovia o prácu môžu priamo v stane DPB využiť prítomnosť zamestnancov personálneho oddelenia.

Nový sprístupnený park

Celé podujatie bude sprevádzať zábavný a hudobný program. „Priaznivci MHD sa môžu tešiť na suveníry z podnikového fanshopu a celý deň budú môcť súťažiť o električenky a vecné ceny po splnení pečiatkovej výzvy,“ uviedol hovorca.

„Tohtoročnou novinkou bude verejnosti sprístupnený parčík pri historickej Vile Jurajov Dvor, kde plánujeme odprezentovať zámer revitalizácie a nového využitia tohto hodnotného priestoru,“ doplnil predseda predstavenstva DPB Martin Rybanský. Areál vozovne bude pre verejnosť otvorený z Vajnorskej, Bojnickej ulice a z ulice Pri dvore. K týmto vstupným bránam zabezpečí DPB posilnenú verejnú dopravu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin ChlebovecMartin Rybanský
Firmy a inštitúcie Dopravný podnik Bratislava DPB