Cyklisti môžu využívať ďalší úsek Vážskej cyklotrasy, súčasťou je aj jeden z najväčších mostov na Slovensku (foto)

DOPRAVA: Otvorenie cyklo úseku Považský Chlmec - Žilina
Novootvorený cyklomost ponad Váh v dĺžke 180 m - úsek Považský Chlmec – Žilina, patriaci do projektu Vážskej cyklotrasy, ktorý je financovaný z operačného programu IROP (Integrovaný regionálny operačný program). Žilina, 27. september 2023. Foto: SITA/ŽSK
Tento článok pre vás načítala AI.

Vážska cyklotrasa na území Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) má dokončený ďalší úsek. Jeho dĺžka je 1,3 kilometra a spája Považský Chlmec so Žilinou.

Ako informovala hovorkyňa ŽSK Eva Lacová, celková cena stavby je takmer 4,5 milióna eur, pričom investícia bola financovaná z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Súčasťou nového úseku cyklotrasy je 180 metrov dlhý cyklomost ponad rieku Váh, ktorý svojím rozpätím patrí k najväčším na Slovensku.

Úsek riešenej cyklotrasy sa začína v križovatke cesty II/507 a miestnej cesty vedúcej k bývalej skládke v Považskom Chlmci a končí pod cestným mostom na ceste I/11, kde sa napája na existujúci úsek Vážskej cyklotrasy na ľavom brehu rieky Váh,“ priblížil Peter Mráz z Úradu ŽSK.

Doplnil, že krajská samospráva pokračuje v projektovej príprave ďalších úsekov Vážskej cyklotrasy medzi Považským Chlmcom a Divinkou a Kotešovou po hranicu Žilinského a Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Lacová
Firmy a inštitúcie Žilinský samosprávny kraj