Cestujúcich v Prešove čakajú zmeny v mestskej hromadnej doprave. Dopravný podnik mimoriadne upraví spoje na troch linkách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
MHD Prešov
Tento článok pre vás načítala AI.

Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) upraví od stredy 3. apríla vybrané spoje liniek 2, 5 a 22 v školských pracovných dňoch. Mimoriadna zmena súvisí s meškaním spojov v súvislosti s aktuálnymi dopravnými obmedzeniami v meste pre uzávierku mosta na ulici Lesík delostrelcov. Úprava sa dotkne popoludňajších spojov.

Ako informoval hovorca DPMP Vladimír Tomek, v súvislosti s uzávierkou mosta na ulici Lesík delostrelcov dopravný podnik priebežne sleduje a vyhodnocuje meškania spojov liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD).

Sedem spojov linky 2

„Aktuálne najkritickejší stav meškaní evidujeme na linkách 2 a 5, ktoré prechádzajú úsekom Masarykovej ulice v smere Hlavná – Škultétyho dvakrát v rámci jedného spoja linky 5 a 2. Meškania sa pohybujú aj v rozpätí 30 až 40 minút a prenášajú sa na nasledujúce spoje, čím sa radikálne znižuje spoľahlivosť MHD. Zároveň tieto enormné meškania ovplyvňujú dodržiavanie prestávok vodičov MHD v práci,“ uviedol Tomek.

Na základe týchto dôvodov DPMP operatívne od stredy 3. apríla upravuje cestovný poriadok na linkách 2 a 5 v popoludňajšej prepravnej špičke. Zmena sa dotkne siedmich spojov linky 2 s odchodmi medzi 13:50 a 16:50.

Mimoriadne skrátené spoje v Prešove od 3. apríla 2024
Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. informuje cestujúcich o mimoriadne skrátených spojoch od 3. apríla 2024. Foto: www.presov.sk

„Vybrané spoje budú premávať po skrátenej trase, takže spoje v rámci obrátky prejdú Masarykovou ulicou iba raz, nie dvakrát,“ vysvetlil hovorca dopravcu. V smere z Bajkalskej na Budovateľskú ulicu tak spoje linky 2 neobslúžia zastávky Škultétyho, Prešovská univerzita, Duchnovičovo námestie, Námestie mládeže, Obrancov mieru a Poliklinika. Cestujúci z oblasti ulice Obrancov mieru alebo Prešovskej univerzity môžu ako náhradu využiť spoje linky 2/5, nachádzajúce sa na zastávkach na opačnej strane cesty, alebo spoje linky 38.

Skrátenie trasy linky 22

V rámci úpravy spoja linky 22 dochádza k skráteniu trasy z dôvodu vykazovaných vysokých meškaní tohto spoja.

„Dané vozidlo na tomto spoji si vzniknuté meškanie prenáša na nasledujúce spoje, ktoré vykonáva na sídlisku Sekčov. Skrátením spoja po zastávku Čierny most zabezpečíme rýchlejší manipulačný presun autobusu z centra mesta na zastávku Sibírska, odkiaľ tento autobus vykonáva ďalšie spoje na linke 32,“ dodal Tomek.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Vladimír Tomek
Firmy a inštitúcie Dopravný podnik mesta Prešov