Boeing tento rok prepustí asi dvetisíc zamestnancov z administratívy, ale na iné pozície chce prijať desaťtisíc ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Boeing 787
Foto: ilustračné, SITA/AP

Americký výrobca lietadiel Boeing plánuje tento rok redukciu pracovných miest v administratíve. O prácu príde zhruba 2 000 zamestnancov, najmä z oddelenia financií a ľudských zdrojov, oznámila spoločnosť.

Firma uviedla, že v priebehu roka očakáva „výrazný nárast“ celkovej pracovnej sily. „Minulý rok sme zvýšili počet zamestnancov Boeingu o 15-tisíc a tento rok plánujeme prijať ďalších 10-tisíc zamestnancov so zameraním na strojárstvo a výrobu,“ uvádza sa vo vyhlásení. K 31. decembru 2022 mal Boeing 156-tisíc zamestnancov.

Denník The Seattle Times informovali, že Boeing plánuje outsourcovať približne tretinu zrušených pozícií od Tata Consulting Services v indickom Bangalúre.

Mike Friedman, riaditeľ komunikácie Boeingu, pre noviny povedal, že ostatné pozície zrušia, pretože spoločnosť redukuje podporné služby vo financiách a ľudských zdrojoch.

The Seattle Times informovali o zrušení približne 1 500 z približne 5 800 finančných pozícií spoločnosti, pričom ďalších 400 zrušia v oblasti ľudských zdrojov, čo je približne 15 percent z celkového počtu zamestnancov oddelenia.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mike Friedman
Firmy a inštitúcie Boeing