Národniari a SMK by boli v parlamente, SDKÚ by ostala mimo

Freso
Podľa Pavla Freša jeho konkurent Ondrej Matej robí predkongresové intrigy. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) – Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom decembra, ich víťazom by sa so ziskom 38,3 percenta stala strana Smer-SD.

Druhou najsilnejšou stranou v parlamente by s 11,9 percenta bola Sieť, tretiu priečku by s 8,4 percenta obsadilo hnutie OĽaNO. Vyplýva to z výsledkov telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA, ktorý vykonali od 1. do 7. decembra na vzorke 1 463 respondentov.

Do národnej rady by sa dostali aj poslanci za KDH, ktoré by volilo 8,2 percenta respondentov, a za stranu Most-Híd, ktorým by svoj hlas dalo 7,8 percenta opýtaných. Potrebnú päťpercentnú hranicu pre vstup do parlamentu by dosiahla aj SNS (5,2 percenta) a SMK (5,1 percenta).

Na druhej strane, menej ako päť percent by získala SaS (3,9 percenta), SDKÚ-DS (3,1 percenta) a NOVA (2,4 percenta). Preferencie sú vyrátané z 55-percentnej účasti. Nerozhodnutých bolo 25 percent respondentov, voliť by nešlo 20 percent.

Ak by voľby dopadli takto, v parlamente by sedelo 68 poslancov za Smer-SD, 21 poslancov za Sieť, OĽaNO by zastupovalo 15 zákonodarcov, KDH a Most-Híd po 14 a strany SNS a SMK po deväť poslancov.

Mal by na čele SDKÚ-DS nahradiť Pavla Freša niekto iný?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Polis SlovakiaSDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana