Najlepší web spomedzi samospráv má Hlavné mesto Bratislava

Web bratislava

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) – Najlepšiu internetovú stránku spomedzi samospráv má Hlavné mesto SR Bratislava. Cenu Grand Prix ZlatyErb.sk 2011 získala dnes počas medzinárodného kongresu ITAPA 2011 v Bratislave.

Ceny ZlatyErb.sk udeľujú v troch hlavných kategóriách: najlepšia stránka samosprávneho kraja, najlepší web miest a mestských častí a tiež najlepší web obcí.

Hlavné ceny v jednotlivých sekciách získali weby Prešovského samosprávneho kraja, Hlavného mesta SR Bratislava a obce Trnavá Hora. Grand Prix ZlatyErb.sk 2011 patrí stránke Bratislavy, pretože získala najvyššie ohodnotenie zo všetkých kategórií.

Súťaž vyhlasujú spoločne Únia miest Slovenska, Združenie informatikov samospráv Slovenska a občianske združenie eSlovensko. Cieľom súťaže je podporiť informatizáciu slovenských samospráv a oceniť výnimočné projekty. Taktiež má podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie, aby zvyšovali kvalitu a prístupnosť služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí.

Zlaty erb

ZlatyErb.sk oceňuje aj v špeciálnych kategóriách. Cenu za Najlepšiu elektronickú službu samospráv získala za digitalizáciu obecnej kroniky a publikácií obec Veľký Kýr.

Najlepšiu bezbariérovú stránku má Nová Dubnica, cenu za najlepšiu elektronickú službu samospráv získala za otvorenosť voči verejnosti, transparentnosť zverejňovania informácií a stupeň elektronizácie mestská časť Bratislava Staré Mesto.

Špeciálna cena pre osobnosť za dlhoročný prínos v oblasti budovania eGovernmentu v slovenských samosprávach patrí Michalovi Sygútovi. Zakladateľ súťaže ZlatyErb Českej republiky Vít Savický získal Cenu in memoriam.